neljapäev, 6. märts 2014

SOE JAKK

Miks taaskasutada vanu villaseid tooteid? Tekstiilitööstus on üks keskkonda saastavamaid tööstusharusid. Kuigi vill on looduslikku päritolu, on seda enne lõpptooteni jõudmist töödeldud erinevatel keskkonda saastavatel viisidel. Näiteks:


  • Eemaldamaks mustust ja rasva, kasutatakse toksilist keemiat;
  • taimse päritoluga lisandite lagundamiseks leotatakse villa happelistes veevannides (4-5% väävelhappelahuses);
  • valgendatakse;
  • värvitakse keemiliselt (happe- ja kroomvärvidega);
  • lisaks eelnevale lisatakse villa hulka tihti ka keemilisi kiudusid; jne. 


Teine aspekt, mis oluliselt mõjutab keskkonda, on ületarbimine. Inimeste suurenenud tarbimisharjumused toovad kaasa materjalide ja rõivaesemete tootmise kasvu  ning palju kvaliteetset materjali lähevad teisele ringile või visatakse minema. 

Inimeste (sealhulgas ka minu enda) elustiili muutumine teadlikumaks keskkonnasõbralikkuse suunas võimaldab säästa nii loodust kui ka iseennast kahjulike mõjude eest.
See mahedates pastelltoonides jakk valmis meeste 100% villastest kamsunitest. 38 suuruses kapsuni/jaki valmistamiseks kulub olenevalt tegumoest 3-4 kampsunit, mis on enne juurdelõikamist pesumasinas tugevalt vilditud. Villase toote viltimisel muutub materjal tihedaks ning välja ei paista plekid ja materjal ei hargne. Kuna villane kampsun tõmbab pesus suuresti kokku, soovitan kasutada meeste kampsuneid. Ihu hingab!

Uute taaskasutusteni!4 kommentaari:

  1. Ma olen vaimustuses ja ootan juba põnevusega järgmist toodet Sinu poolt. Väga leidlik ja huvitav lähenemine. Jakk näeb tõesti ilus välja. Jätka samas vaimus! :)

    Kunagine kursakaaslane, Aile

    VastaKustuta